Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulov a okolí

 

Odkazy:

http://www.mikulov.cz/

http://www.lednice.cz/
http://www.znojmo.cz/
http://www.breclav.info/
http://www.valtice.cz/

 

 Kulturní památky:


Zámek Valtice, http://www.npu.cz/zprist/zobrazeni_pamatky/?pamatka=160
Zámek Lednice, http://www.npu.cz/zprist/zobrazeni_pamatky/?pamatka=82
Lednicko-valtický areál, http://www.lednice.org/

Další možnosti :

-  od 1.8.2013 je v provozu termální aquapark v Mušově -   Aqualand Moravia  !!!

Děti i dospělí se mohou vyřádit na 20 tobogánech a skluzavkách s celkovou délkou více než 1,7 km. Venkovní vodní atrakce Abbys a Boomerango určené pro 3místné rafty si můžete vyzkoušet vůbec poprvé v České republice.

Připraveny jsou pro vás kromě jiných oblíbené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče.

Celkem 12 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního geotermálního vrtu, rozsáhlá wellness zóna Forum Romanum, sluneční a římské lázně, 2 restaurace a 4 bary – to vše a spoustu dalšího na vás čeká v novém Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, jen 5 minut jízdy autem z Mikulova.

 

A další možnosti :

 

- výstup na Svatý kopeček (Křížová cesta), Mikulovský zámek, Ditrichštejnská hrobka, židovská  synagoga,  Turold –   jeskyně,  vyhlídka z věže zvané „Kozí hrádek”,  městské koupaliště,
- Pálavské vrchy (Dívčí a Sirotčí hrad),  Lednicko Valtický areál (zámek, minaret, Janův hrad),  turistické a cyklistické stezky v okolí,  sezónní akce (vinobraní, hody),                         

- Rakousko – Vídeň , poblíž zřícenina hradu Falkenstein, termální aquapark v Laa/a.d.Thaya,.....